• 02122186055
  • Info@ginousceremony.com

برگزاری مراسم نامزدی

بهترین جشن نامزدی را برای خود داشته باشید

نامزدی اولین و ابتدایی ترین مرحله ایست که زوج های جوان باید به آن بپردازند. جشن نامزدی قبل از پیوند رسمی زوج ها برگزار می شود و به صورت رسمی اعلام می کنند که قصد شروع زندگی مشترک را دارند. در واقع به زمان آشنایی و خاستگاری تا مراسم عقد کنان دختر و پسر، زمان نامزدی گفته می شود که شیرین ترین دوران زندگی مشترک نیز معرفی شده است. چنانچه بتوانیم از تشریفات بسیار زیاد و چشم و هم چشمی ها صرف نظر کنیم هنوز هم می توان جشن های بسیار خوبی را برگزار کنیم. جشن نامزدی در هر فرهنگ و قومی شکل مخصوص خود را دارد و هر قشری یک رسم و رسومی برای خود دارد.

هزینه های برگزاری جشن نامزدی

برخی خانواده ها به محض آشنایی زوج مراسم نامزدی را برگزار می کنند تا خانواده ها باهم آشنا شوند، و این در حالی است که برخی دیگر از خانواده ها ترجیحشان به این نحو است که پس از آشنایی کامل زوج و پس از قبول شرایط از سمت دو خانواده جشن نامزدی را برگزار می کنند. در جشن نامزدی معمولاً خانواده عروس میزبان هستند، به عبارتی هزینه های نامزدی را خانواده عروس متقبل می شوند. امروزه استفاده از تشریفات مجالس در بین مردم جای خود را پیدا کرده است و اکثر مردم ترجیح می دهند که به جای کار در مراسم و تدارکات خودشان از خدمات مجالس استفاده کنند تا بتوانند از مهمانی خود نهایت لذت را ببرند. بعضی از خانواده ها رسم دارند که تمام هزینه های نامزدی را خانواده عروس پرداخت کند و بعضی دیگر از مردم رسم دارند که مخارج مراسم را با خانواده داماد نصف کنند.

هدیه های مرسوم در جشن نامزدی

معمولاً در جشن نامزدی به این شکل جا افتاده است که خانواده داماد برای عروس خانم پیشکش هایی می آورند که به عبارتی هدایایی به عنوان نشان به عروس خود هدیه می دهند. از واجبات مهم جشن نامزدی حلقه نشان، گل و شیرینی یا کیک به شمار می رود. در برخی از فرهنگ ها تکه ای پارچه و یا لباس نیز به این هدایا اضافه می شود. قرآن نیز از دیگر وسایلی است که به عروس اهدا می کنند که معمولاً این قرآن هدیه شده را بر سر سفره عقد نیز می گذارند. تمامی هدایا به شکل بسیار زیبا و با وسواس خاصی تزئین می شوند چرا که اولین هدیه به عروس به شمار می روند و نشان دهنده پذیرش عروس به خانواده داماد محسوب می شوند.

برگزاری جشن نامزدی

نامزدی که برای آشنایی خانواده ها می باشد، با حضور بزرگان خانواده های عروس و داماد برگزار می شود. چنانچه این جشن در منزل نباشد و در تالار یا باغ عروسی برگزار شود می توان محدودیت مهمان ها را برداشت و تمام خانواده و دوستان را دعوت کرد. ولیکن چنانچه در منزل برگزار شود تعداد مهمانان محدود خواهد شد. اگر در این مراسم همه چیز به خوبی پیش برود و تمام نکات بررسی شود و توافقات لازم انجام شود، به مرحله شیرینی خوردن و شیرین کردن کام مهمانان می رسد. معمولاً در این مراسم مقدار مهریه، شرایط ضمن عقد و همچنین زمان دقیق عقد مشخص می شود و تمامی این نکات در دفتری نوشته می شود تا به یادگار برای عروس و داماد بماند. در خانواده هایی که جشن نامزدی به زودی و بلافاصله پس از آشنایی دختر و پسر برگزار می شود، بهترین زمان شناخت دختر و پسر فاصله نامزدی تا عقد می باشد. در مراسم های شادی همانند این مراسم، بهتر است که از رنگ های روشن و شاد برای تزئین و لباس های میزبان و مهمان ها استفاده شود. گل آرایی می تواند روحی تازه به مراسم ببخشد و زیبایی محیط را چندین برابر کند.
توجه داشته باشید که می توانید از تشریفات مجالس تیم پذیرایی بگیرید تا بهترین مراسم را برگزار نمایید، به این نحو هم مراسم باشکوهی خواهید داشت و هم خودتان از مراسم لذت بینهایت خواهید برد.

جشن نامزدی  برگزاری جشن نامزدی  برگزاری نامزدی  نامزدی  برگزاری نامزدی  برگزاری جشن نامزدی  حلقه نامزدی  جشن نامزدی